Jak vznikají zemětřesení
Nový komentovaný program na projekční kouli s komplexními informacemi o zemetřesení.
Program Zemětřesení se zabývá nejen zemětřeseními na jihu Evropy, ale i v dalších částech světa. Agentura NOAA, od níž Alternátor získal projekční kouli, posílá do třebíčského science-centra online data o všech aktuálních zemětřeseních po celém světě, která lze okamžitě promítnout právě na projekční kouli. K tomu jsou zpracované i další projekce týkající se největších zemětřesení v minulosti, dopadů zemětřesení, zejména pak vln tsunami, pohybů litosférických desek a s tím souvisejícího formování kontinentů za posledních 200 milionů let nejen po současnost, ale i s předpovědí do budoucna.
Projekce bude mít premiéru 1. února. Ve všední dny se program koná ve 14.30 a 15.30 hodin, o víkendech v 10.30, 13.30 a 15.30 hodin.
Projekční koule, tzv. Science on a Sphere, je unikátní vědecko-technické zařízení, jichž v Evropě najdeme pouze osm. Ekotechnické centrum Alternátor ho získalo z amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA), který na něm simuluje různé přírodní nebo vesmírné úkazy. Koule přebírá také data z NASA.
- Alternátor
- Tomáše Bati 1083, Třebíč
Podrobnosti o události
Nejbližší události
Zprávy
Vánoční strom už stojí- Nezaměstnanost ve městě není veliká
- Vlaky už jezdí normálně
- Starostové z mikroregionu se seznámili s digitální mapou
- Město hodlá pronajmout garáž
Sport
Soutěže šachových družstev pokračovaly druhým kolem- HÁZENÁ: Muži ovládli i poslední letošní domácí utkání
- S těžkými soupeři vybojovali stolní tenisté bod
- Obrat ve Žďáře nakonec za bod
- Kopřivnice vyučovala z produktivity