HÁZENÁ: Další domácí výhra našich mužů

DSC 87872. liga muži - JM – 8. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Nové Bránice 40:26 (18:11)
K dalšímu domácímu utkání 2. ligy jsme doma nastupovali proti týmu z Nových Bránic. Tento houževnatý soupeř sice nepředvádí líbivou kombinační házenou, ovšem to nahrazuje bojovností a zarputilostí, a dokáže tak potrápit nejednoho soupeře. A i když dle postavení v tabulce jsme byli favoritem utkání, tak jsme věděli, že dnes o body budeme muset bojovat.

Hosté to hned v úvodu potvrdili, kdy se nejprve ujali vedení a do 8. minuty se hrála vyrovnaná partie (5:4). Ovšem poté naši hráči předvedli nejpovedenější pasáž celé hry. Pevná obrana ústící v naše rychlé brejky a pohledné útočné akce znamenaly, že do 20. minuty jsme odskočili již na 15:5. Vypadalo to, že dnes se soupeřem nebudeme mít sebemenší problémy. Ovšem častá vyloučení na naší straně dávala soupeři šance korigovat skóre. A i když jsme do šaten šli s náskokem 7 branek, dobře jsme věděli, že ještě není rozhodnuto.

Důležitý byl také vstup do druhé půle, kdy jsme soupeři nedali šanci se brankově přiblížit a naopak do 38. minuty jsme opět odskočili na rozdíl 10 branek (25:15). I nadále jsme drželi vysoké tempo hry a soupeři jsme nedali sebemenší naděje na zvrat. Trápit nás může jen velké množství vyloučení, které by ve vyrovnanějším utkání mohlo být onen rozhodující faktor. Ovšem dnes to nebyl tento případ a my si po dobrém výkonu dokráčeli k vysoké výhře 40:26. Střelecky nás táhlo především trio Strýček, Rosa, Mach, kteří konto soupeře zatížili 24 přesnými trefami.

V dalším kole zajíždíme na půdu loňského vítěze soutěže z Ivančic, který ovšem po neúspěšné baráži o první ligu setrval ve 2. lize. Letos však nepředvádí tak přesvědčivé výsledky, čehož budeme chtít využít a vyloupit ivančickou tvrz, odkud se body dlouhodobě nevozí.
7m hody: 4/5:3/5, vyloučení 9:6

Sled branek: 2:3, 4:4, 8:5, 15:5, 15:8, 18:9, 18:11, 21:13, 25:15, 28:17, 32:19, 34:21, 37:24, 40:26

Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Jakub Strýček (10), Jakub Mach (7/3), Tomáš Rosa (7/1), Radim Fischer (5), Aleš Novotný (5), Vítězslav Večeřa (3), Pavol Živčic (2), Tomáš Krčál (1), František Kratochvíl, Petr Kavka, David Kubiš, Jakub Bezděk, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa