Muži se důstojně rozloučili s Českým pohárem

DSC 0032TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 29:34 (10:17)

V dalším kole Českého poháru v házené na naši palubovku zavítal velice atraktivní soupeř z brněnských Bohunic. Ten v loňském ročníku 1. ligy získal bronzové medaile, a nebylo tedy na pochybách, kdo bude v dnešním duelu jasným favoritem. Navíc jejich hra je založena především na propracované obraně v čele s kvalitním brankářem, a tak se nečekaly přílišné brankové hody.
My se ale soupeře nezalekli a chtěli jsme se poprat o co nejlepší výsledek. Vyrukovali jsme s aktivní obranou 1-5, která Brňanům očividně neseděla. Bohužel nás od úvodu srážely školácké technické chyby a několik neproměněných tutovek. Takže i přes dobrý herní projev si favorit postupně vybudoval náskok (14. min 4:9). Poté se hra vyrovnala a 7 minut před poločasovou sirénou jsme byli na koni a snížili na rozdíl 4 branek. Bohužel dvě přísná vyloučení v závěru pomohla hostím, kteří odskočili až na poločasových 10:17.
Naši hráči ale nechtěli nic vzdát a hned v úvodu druhého poločasu dvěma brankami během minuty snížili na 12:17 a najednou bylo zase o co hrát. Bohužel po sérii dalších našich vyloučení a neproměněných 7m hodů soupeř už výrazně odskočil (39. minuta 14:23). Ale ani v tuto chvíli jsme nic nezabalili a prali se o výsledek. Rázem jsme se i rozstříleli v útoku a pomalu jsme ukrajovali z náskoku soupeře. Ten nás ale nikdy nepustil na měně než 4brankový rozdíl a zkušeně si pohlídal výhru.
I přes porážku můžeme být s dnešním výkonem nad míru spokojeni. Sice jsme dělali zbytečné technické chyby, ale herní projev a nasazení bylo na vysoké úrovni. Pokud budeme podávat obdobné výkony i v druholigové soutěži, tak se musíme pohybovat v úplně jiných patrech tabulky než v loňském ročníku.
K prvnímu soutěžnímu utkání zajíždíme v neděli 17. 9. do Újezdu u Brna. Jejich tým oproti loňskému ročníku hodně posílil a vyhlásil boj o postup do 1. ligy. Navíc zde budou otevírat zbrusu novou sportovní halu a své první utkání v novém svatostánku budou chtít pokřtít výhrou. Nečeká nás tedy nic snadného.
7m hody: 2/5:3/3, vyloučení 9:6, navíc hosté ČK
Sled branek: 1:1, 2:3, 3:6, 4:9, 6:11, 8:12, 8:15, 9:17, 12:17, 14:19, 14:23, 18:24, 21:27, 25:30, 29:34
Sestava a branky: Ondřej Poul, Tomáš Kučera – Jakub Strýček (7), Vítězslav Večeřa (7), Radim Fischer (4/1), Aleš Novotný (4/1), Tomáš Rosa (2), Petr Kavka (2), Tomáš Krčál (1), František Kratochvíl (1), Benjamin Rosa (1), trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Strašák