Házená: Muži postupují do dalšího kola Českého poháru

házenáČeský pohár – 1. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Dolní Cerekev 33:23 (19:12)

Muži zahajovali novou sezónu domácím utkáním Českého poháru, kdy se proti nám postavil 9. celek loňského ročníku 2. ligy JVČ TJ Dolní Cerekev. I přesto, že náš celek po nepovedené loňské sezóně obsadil až 11. příčku, byl jasným favoritem zápasu a nic jiného, než výhru jsme si dnes nepřipouštěli.
Do zápasu jsme vletěli v dobrém tempu. Útočné kombinace byly účinné a každý náš útok končil vstřelenou brankou. V 7. minutě to bylo již 7:3! Bohužel poté jsme si vybrali slabší chvilku a do 15. minuty se nám nedařilo „trefit zařízení" a soupeř snížil na 8:7. Následná šňůra 5 branek nám ale zase vlila krev do žil a odskočili jsme na 13:7. A i přes 3 neproměněné 7 m hody jsme dokázali v pohodě udržovat vedení až do poločasového stavu 19:12.
Do druhého dějství jsme ovšem vstoupili špatně, kdy jsme dělali spoustu technických chyb. Naštěstí soupeř nabídnuté šance téměř nedokázal využít a do 39. minuty se přiblížil „jen" na rozdíl 4 branek. Poté jsme se konečně vzchopili a začali na hřišti dominovat. Deset minut před koncem to bylo již 28:17 a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Výsledné skóre 33:23 nás posouvá do dalšího kola, kdy budeme hostit bronzový celek 1. ligy z brněnských Bohunic.
Sled branek: 3:1, 7:3, 8:7, 13:7, 14:10, 16:11, 19:12, 21:17, 28:17, 30:18, 32:21, 33:23
Sestava a branky: Ondřej Poul, Tomáš Kučera – Radim Fischer (5), Tomáš Rosa (5), Aleš Novotný (5), Jakub Strýček (4), František Kratochvíl (4), Petr Kavka (3), Pavel Strašák (2), Vítězslav Večeřa (2), Tomáš Krčál (1), Jakub Mach (1), Benjamin Rosa (1), Martin Chalupa, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal.