HÁZENÁ: Muži proti Prostějovu nezaváhali a dotáhli se na čelo tabulky

DSC 71032. liga muži - JM 6. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol II Prostějov 41:25 (20:16)
V sobotní odpoledne jsme v domácím prostředí přivítali soupeře z Prostějova. Tento celek v loňské sezóně do posledního kola bojoval o záchranu v soutěži, a i letos jejich výsledky nejsou příliš oslnivé. Proto byla role favorita před utkáním jasně na naší straně. Na tom nic neměnilo i to, že jsme se museli obejít bez našeho rozehrávače Janíčka, který nastoupil k souběžně hranému utkání v dresu prvoligových Bohunic.
A roli favorita jsme plnili již od prvních minut, kdy jsme šli velice snadno do vedení 6:2. Poté ale soupeř hnaný především kanonýrem Kosinou zabral a začal umazávat z našeho náskoku. Do 10. minuty to tedy byla velká přestřelka, když na tabuli svítilo skóre 9:7 v náš prospěch. Poté jsme si zlepšenou hrou dokázali opět vybudovat větší náskok a během další pasáže hry jsme odskočili již na 16:8 a následně až na 20:11. V tu chvíli se již zdálo, že je o vítězi dnešního duelu rozhodnuto. Ovšem poté jsme šli 2x do oslabení, čehož hosté využili. V závěrečných minutách dokázali umazat z našeho náskoku na pouhé 4 branky a rázem bylo zase o co hrát.
Drama jsme ovšem nechtěli dopustit, a tak jsme po pauze na soupeře vletěli a během několika minut jsme definitivně zlomili jejich odpor. Úvodní desetiminutovku jsme vyhráli v poměru 10:2 a aktuální skóre 30:18 mluvilo jednoznačně v náš prospěch. Zbytek utkání se již jen spíše dohrával a konečný výsledek 41:25 hovoří jasně o naší dnešní převaze. Toto vítězství pro nás znamená, že jsme se bodově dotáhli na čelo tabulky a jen díky horšímu skóre se nacházíme na 2. pozici.

V příštím kole zavítáme na jih Moravy do Hustopečí, které se stejně jako náš dnešní soupeř pohybují na chvostu tabulky a přivést si 2 body za výhru bude naší povinností.

7m hody: 1/1:3/4, vyloučení 3:4, navíc ČK 2:1
Sled branek: 4:1, 6:2, 9:7, 16:8, 20:11, 20:16, 24:18, 30:18, 33:20, 38:23, 41:25
Sestava a branky: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera – Jakub Strýček (7), Vojtěch Svoboda (6), Tomáš Rosa (5), Radim Fischer (5), Aleš Novotný (3/1), Marek Sedlák (3), Petr Kavka (3), Vítězslav Večeřa (3), Benjamin Rosa (2), Alex Kuřátko (2), Jakub Uchytil (2), Štěpán Fiala, Tomáš Krčál, Pavol Živčic, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda.