HÁZENÁ: Další výhra našich mužů, tentokrát v Nových Bránicích

8bad5b99-ac9e-43ae-a48a-026a0e6c77b52. liga muži - JM 5. kolo
Sokol Nové Bránice - TJ Sokol Velké Meziříčí 18:29 (8:13)
V neděli odpoledne zajížděli naši muži do nafukovací haly v Nových Bránicích. Tým soupeře měl po několika odložených zápasech na kontě pouze jednu prohru na půdě lídra soutěže z Kuřimi, a tak šla forma domácího celku jen těžko odhadnout. Ovšem pro místní tým se jednalo o domácí premiéru v tomto ročníku a určitě se chtěli předvést v nejlepším světle.

Toto jsme ovšem dokázali utnout hned z kraje utkání, jelikož vlivem dobrých zákroků golmana Derahy a jednoduchých útočných akcí jsme šli rychle do výraznějšího vedení (8. min 1:7). Poté přišlo na naší straně herní uspokojení a výkon týmu šel dolů. Zakončovali jsme z nepřipravených pozic, a hlavně velice nepřesně. A když jsme se dostali do vyložené šance, tak jsme v koncovce selhávali. Tím jsme domácím postupně vlívali krev do žil a soupeř jejich houževnatou a bojovnou hrou postupně stahoval náš náskok až na stav 7:10 (23. min). V tu chvíli celá domácí hala začala ožívat a domácí začali cítit, že i přes špatný úvod dnes mohou bojovat o body. Ovšem závěr poločasu už byl opět v naší režii a dokázali jsme si do šaten odnést nadějný pětibrankový náskok.

Vstup do druhé půle byl z naší strany velice podobný jako v té první. Dobrá obrana a naše rychlé brejky znamenaly, že 20 minut před koncem již bylo o vítězi rozhodnuto (40. minuta 9:21). V závěru jsme už hodně prostřídali, a i koncentrace na obraně šla dolů. To dalo domácím prostor opticky snížit (15:24). Konec už ale opět patřil nám a v klidu jsme si z Nových Bránic odvezli 2 povinné body za výhru.

Dnes bylo důležité, že jsme si z kraje zápasu vybudovali dostatečný náskok, a nemuseli jsme tak podléhat tlaku domácího publika, ale místo toho jsme mohli hrát naši hru. V dalším kole doma přivítáme opět celek ze spodních pater tabulky, a to konkrétně Prostějov.

7m hody: 1/1:4/5, vyloučení 2:5
Sled branek: 0:5, 1:7, 4:9, 5:10, 7:10, 8:12, 9:15, 9:21, 12:24, 15:24, 18:26, 18:29
Sestava a branky: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera, Ondřej Poul – Martin Janíček (8/3), Tomáš Rosa (6), Jakub Strýček (3), Radim Fischer (3), Tomáš Krčál (3), Aleš Novotný (3/1), Benjamin Rosa (1), Alex Kuřátko (1), Marek Sedlák (1), Jakub Uchytil, Štěpán Fiala, Petr Kavka, Vítězslav Večeřa, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda.