HÁZENÁ: Maloměřice nebyly pro naše muže překážkou

2024-04-06 17.08.112. liga muži - JM 4. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice „B" 30:23 (11:7)
Ve 4. kole jsme doma hostili rezervu extraligového SHC Maloměřice. Tým dlouhodobě patří spíše do spodních pater tabulky. My se v utkání sice museli obejít bez dvojice našich kanonýrů Janíčka a Svobody, ale i přesto byl cíl na dnešní den naprosto jasný.

Bohužel do utkání jsme vstoupili stejně jako před týdnem proti Ivančicím. Tedy nepředváděli jsme špatný výkon, ovšem v jasných šancích jsme častokrát selhávali. Naštěstí v obranné fázi se nám dařilo pokrývat útočné kombinace hostí, a tak byl stav utkání po prvních 18 minutách naprosto vyrovnaný 6:6. Poté se konečně našemu týmu podařila šnůra 4 branek a odskočili jsme na 10:6. V závěru ještě na každé straně padlo po 1 brance, a tak jsme šli do šaten s čtyřbrankovým náskokem.

Do druhé půle jsme na soupeře vletěli a během 5 minut jsme definitivně zlomili jeho odpor, kdy jsme odskočili již na 19:9! Poté tempo hry sice mírně opadlo, ale i tak jsme si dokázali vybudovaný náskok udržovat. Na hřiště se dostali i hráči, kteří běžně nedostávají tolik prostoru, a na hře to bylo znát. Začali jsme dělat hodně technických chyb, ze kterých pramenila častá vyloučení nebo brejky soupeře. Ten tak do konce utkání ještě dokázal snížit na pro něj přijatelný výsledek 30:23.

V dalším kole tým mužů zajíždí k nepříjemnému soupeři do Nových Bránic, kde se musíme připravit na hodně tvrdou házenou. Ovšem dovézt 2 body za výhru bude opět naší povinností.

7m hody: 2/2:1/1, vyloučení 6:2

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha, Tomáš Kučera – Jakub Strýček (5), Tomáš Rosa (4), Aleš Novotný (4/2), Benjamin Rosa (3), Radim Fischer (3), Tomáš Krčál (3), Jakub Uchytil (2), Štěpán Fiala (2), Petr Kavka (2), Jakub Bezděk (1), Vítězslav Večeřa (1), Pavol Živčic, Alex Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda