HÁZENÁ: Muži zvládli těžké utkání proti Ivančicím

3142eabd-0f94-437d-856a-650370ae76a32. liga muži - JM 3. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 25:24 (11:11)

Po prohře v Litovli si muži chtěli napravit reputaci domácím utkáním proti Ivančicím, které před měsícem vyřadili z Českého poháru rozdílem 10 branek. Ovšem tým soupeře tradičně patří do horních pater tabulky a nic snadného nás tedy nečekalo.

Hosté se z pohárového utkání poučili a hned od úvodního hvizdu nasadili osobní obranu na našeho kanonýra Janíčka. Na tuto variantu jsme ale byli nachystaní a do zakončení jsme se i tak dostávali snadno. Bohužel z úvodních 5 střel hned 4 skončily na brankové konstrukci a hosté šli do vedení 1:4. Na psychice týmu se to podepsalo a náš herní projev šel hodně dolů. Hosté tohoto našeho rozpoložení využívali a ve 12. minutě jsme již prohrávali 3:9. Poté jsme se konečně vzpamatovali, začali se gólově prosazovat, a stahovat tak náskok soupeře. Skvěle fungovala hlavně naše obrana a hráči Ivančic se jen minimálně dostávali do zakončení. Během zbylých 18 minut hry dokázali překonat našeho brankáře pouze 2x. To nám dávalo šanci postupně ukrajovat z náskoku soupeře až na poločasových 11:11.

V prvních deseti minutách druhého dějství jsme pokračovali v nastoleném trendu a i přes řadu neproměněných šancí jsme soupeři odskočili na 16:14. Poté jsme si ovšem vybrali slabší pětiminutovku, během které mám Ivančice nasázely hned 6 branek a otočily na 17:20. My nesložili zbraně a postupně jsme začali zase stahovat náskok soupeře. To ovšem nebylo vůbec snadné, jelikož naši střelci ve vyložených šancích mnohokrát pohořeli na skvěle chytajícím golmanovi hostí Schwarzerovi, který především „vymazal" naše křídla. I přesto se nám 10 minut před koncem podařilo srovnat na 20:20 a vyrovnaný stav trval až do 58. minuty. V tuto chvíli na sebe vzal střeleckou zodpovědnost Tomáš Rosa, který i přes předchozí neúspěchy ve zlomovou chvíli dokázal 2x z křídla skórovat, a rozhodl tak o naší dnešní výhře.

I přes nepovedený výkon se nám přeci jen podařilo v domácím utkání získat 2 cenné body. Další utkání naši muži odehrají opět na domácí palubovce, a to konkrétně proti rezervě extraligových Maloměřic.

7m hody: 4/7:1/2, vyloučení 4:9, navíc hosté 2xČK
Sled branek: 1:2, 2:7, 3:9, 6:11, 12:11, 16:14, 17:20, 20:20, 23:21, 23:23, 25:23, 25:24
Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Vojtěch Svoboda (5), Martin Janíček (5/3), Tomáš Rosa (4), Benjamin Rosa (3/1), Radim Fischer (3), Jakub Uchytil (2), Štěpán Fiala (1), Aleš Novotný (1), Alex Kuřátko (1), Tomáš Krčál, Jakub Strýček, Petr Kavka, Pavol Živčic, Jakub Bezděk, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda