Muži vkročili vítězně do nového soutěžního ročníku

4e4b8417-1b20-4dd1-a247-93e0cd6297e62. liga muži - JM –1. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice „B" 29:25 (14:10)
V prvním kole nového soutěžního ročníku zažívali naši hráči mírné „déjà vu". Vždyť právě prvoligový „A" tým Bohunic nás před týdnem nejtěsnějším možným rozdílem vyřadil z Českého poháru. Navíc soupiska soupeře byla více než z poloviny shodná s týmem, se kterým jsme se utkali před týdnem. A tak jsme věděli, že i přesto, že je tento tým nováčkem soutěže, nebude to dnes vůbec jednoduchý zápas.

Ovšem vstup do utkání jsme měli perfektní a ihned jsme se ujali vedení 4:1. Bohužel poté jsme se začali trápit v útoku a nedařilo se nám dostat k zakončení. Brňané tohoto využili a do 15. minuty dokázali skóre otočit ve svůj prospěch (4:5). Poté jsme už ale našli recept na obranu soupeře a začali se více prosazovat. Ke konci poločasu jsme měli jasně navrch, a nebýt 3 neproměněných tutovek v závěru, tak jsme mohli do šaten jít se 7brakovým náskokem a utkání by bylo vlastně rozhodnuto. Takto jsme odcházeli pouze za stavu 14:10 a zápas byl stále otevřený.

A že hostí nedají svoji kůži nadarmo nám ukazovali i v úvodu druhého dějství, kdy nám nedovolili se brankově vzdálit. Naopak po několika našich chybách dokonce v 45. minutě snížili na 20:19 a bylo zaděláno na drama. Naštěstí naši hráči nepodlehli tlaku a trpělivou hrou si dokázali vybudovat ztracený náskok. V prvním soutěžním kole jsme nakonec proti nováčkovi soutěže vybojovali povinné 2 body, i když jsme se na ně hodně nadřeli.

K dalšímu zápasu nastoupíme na palubovce v Litovli, kde se střetneme s místní juniorkou. Ta v loňském ročníku do posledních kol bojovala o medailové pozice, čeká nás tak nesmírně obtížný zápas.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE
7m hody: 4/4:5/6, vyloučení 3:4, navíc ČK 1:2
Sled branek: 4:1, 4:5, 8:8, 11:8, 13:9, 16:12, 18:14, 19:18, 20:19, 24:19, 27:22, 28:25, 29:25
Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha (1) – Tomáš Rosa (8), Martin Janíček (6/3) Jakub Strýček (3), Vojtěch Svoboda (3), Radim Fischer (3), Aleš Novotný (2/1), Jakub Uchytil (2), Pavol Živčic (1), Petr Kavka, Vítězslav Večeřa, Jakub Bezděk, Štěpán Fiala, Tomáš Krčál, Alex Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda