Velkomeziříčští atleti vybojovali tři finálová umístění

omáš Neufuss_002O víkendu 24. a 25. září se v Jablonci nad Nisou konalo atletické Mistrovství České republiky mužů a žen do 23 let. Závodu se účastnila trojice atletů – Adam Červinka, Sára Pavlidu a Tomáš Neufuss.

Nejmladší účastník závodu dorostenec Adam Červinka obsadil na 1 500 m časem 3:56,78 „bramborové" čtvrté místo. Juniorka Sára Pavlidu si tentokráte vybrala pouze start na 100 metrů. Z rozběhů postoupila časem 12,37 s a ve finále obsadila páté místo. Ve dvou disciplínách po červnovém zranění startoval Tomáš Neufuss. Ve skoku do výšky skončil výkonem 191 cm na devátém místě, v trojskoku na místě sedmém.
Celkem závodníci z Vysočiny přivezli tři medaile. Dvě z nich vybojoval Eduard Kubelík (100 a 200 m). Ondřej Veselý v běhu na 400 metrů překážek získal svůj první mistrovský titul.

Na čtvrté místo dosáhla Lucie Kozojedová v hodu diskem, páté místo obsadila Klára Vavřinová na 100 metrů překážek.