První přípravný duel rozhodla druhá třetina

Hokej HHK_VM_-_modré_dresy_3_copyHokejisté HHK Velké Meziříčí odehráli v úterý 13. srpna první přípravné utkání. V tropickém vedru přivítali na svém ledě hokejisty prvoligové Horácké Slavie Třebíč.

Trenéři obou týmů v prvním přípravném duelu pošetřili několik hráčů základní sestavy a dali příležitost borcům, kteří bojují o místo v kádru. Přesto mohli velkomeziříčští fanoušci na ledě vidět nejproduktivnějšího hráče posledních dvou ročníků Chance ligy Martina Dočekala, který hned ve 3. minutě otevřel skóre utkání. V třebíčském dresu naskočil i exjihlavský Vítězslav Brož nebo trojice mladíků Michalčuk, Kuba, Svoboda, kteří v předchozích sezónách nastupovali za VelMez a nyní bojují o pozici v sestavě Třebíče.

Třebíč měla po celé utkání herní převahu, kterou však dokázala proměnit v branky až ve druhé třetině. První velkomeziříčskou branku sezóny vstřelil David Křenek, na 2:5 pohotově snižoval Richard Orsech a brankou na 3:5 třebíčské fanoušky znervóznil Zdeněk Vedral.
Další přípravné utkání je na programu v úterý 20. srpna od 18 hodin, kdy do Velkého Meziříčí přijede Technika Brno.

-hhk-

HHK Velké Meziříčí – SK Horácká Slavia Třebíč 3:6 (1:1, 0:4, 2:1). Branky: 11. Křenek (Juráň), 46. Orsech (Horký), 48. Vedral – 3. Dočekal (Štebih), 22. Michalčuk (Kuba), 32. Michálek (Dočekal, Kroupa), 34. Mareš (Michálek, Štebih), 38. Jaša (Furch), 58. Furch (Boltvan, Michalčuk). Vyloučení 2:2, využití 1:0, v oslabení 0:0, střely na branku 19:39, diváci 374, rozhodčí: Hort - Lainka, Tichý.

HHK Velké Meziříčí: Juda P. (Schmid) - Slabý M., Slabý P., Dolníček, Burian A., Orsech, Topol - Nesvadba, Burian V., Doležal, Vedral, Broža, Horký, Medek, Meluzín, Křenek, Juda M., Švejda, Juráň.

SK HS Třebíč: Schnattinger (od 31. minuty Bizoň) - Mareš, Böhm, Furch, Kroupa, Svoboda A., Štebih - Dočekal, Jaša, Svoboda M., Michalčuk, Kuba, Boltvan, Brož, Malý, Michálek.