HÁZENÁ: Porážkou Ivančic si muži s předstihem zajistili bronzové medaile

022B2C4A-35B4-49DB-BECE-6ADC24726F912. liga muži - JM –20. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 36:23 (16:9)
Tři kola před koncem si již muži s předstihem mohli zajistit, že letošní ročník 2. ligy zakončí nejhůře na 3. pozici. Do cesty se jim postavil aktuálně 4. celek soutěže (a loňský vítěz 2. ligy) z Ivančic. V jejich kádru nastupuje i urostlá spojka Slaný, který je aktuálně nejlepším druholigovým střelcem a na kterého jsme si museli opravdu dát pozor.

V úvodu jsme na soupeře vyrukovali aktivní obranou, kdy jsme dokázali dobře odřezávat největší ivančickou hrozbu Slaného, který se za celý první poločas dokázal prosadit pouze jednou. Ovšem ani Ivančice nám nedovolily častěji skórovat, a do 10. minuty tak bylo skoré vyrovnané (4:4). Následovala naše dvojitá přesilovka, ve které jsme soupeři odskočili na 8:4. A i poté jsme pokračovali v dobrém výkonu až na rozdíl 8 branek (27. minuta 14:6). V naší bráně doslova čaroval brankář Poul a i přes knock-out nedával střelcům soupeře šanci skórovat. Poslední 3 minuty nám ale příliš nevyšly a soupeř před odchodem ještě stihl snížit na 16:9.

V úvodu druhého dějství se zprvu ještě hrála vyrovnaná partie, kdy se hosté neustále dokázali držet v kontaktu (41. minuta 23:16). Poté jsme ale zvýšili obrátky a začali jsme soupeře z Ivančic doslova demolovat, kdy se na jejich branku valil jeden útok za druhým. Deset minut před koncem na světelné tabuli svítilo skoré 31:18 a o vítězi již nebylo pochyb. Muži si tak po nečekaně hladkém průběhu dokráčeli k výhře 36:23.
Toto vítězství nám 2 kola před koncem zajistilo, že letošní ročník zakončíme na 3. pozici, jelikož bez ohledu na všechna zbývající utkání se už ani teoreticky nemůžeme posunou výše ani níže. V dalším kole zajíždíme do Kostelce n.H. kde i přes jistotu pozice v tabulce budeme chtít naplno bodovat.

7m hody: 5/5:5/5, vyloučení 3:4
Sled branek: 2:0, 4:4, 8:4, 12:5, 15:7, 17:9, 18:12, 22:13, 23:16, 27:17, 32:19, 33:22, 36:23

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Aleš Novotný (7/5), Vojtěch Svoboda (5), Jakub Strýček (5), Tomáš Rosa (3), Vítězslav Večeřa (3), Radim Fischer (3), Petr Kavka (3), Jakub Uchytil (3), Tomáš Krčál (2), Alex Kuřátko, Benjamin Rosa, Pavol Živčic, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda